Tuğba Turan'ın, bir kadının başından geçebilecek her şeyi anlattığı ilk romanı Adı Cemre Olacak çıktı!

Yayın Tarihi:10.02.2020
ISBN:9786057754868
Baskı Sayısı:1. Baskı
Dil:TÜRKÇE
Sayfa Sayısı:266
Cilt Tipi:Karton Kapak
Kağıt Cinsi:Kitap Kağıdı
Boyut:13.5 x 21 cm

Su ve ateş, hava ve toprak gibi bulut ve kar da ayrı durmalıydı. Tıpkı erkek ve kadın gibi.” diye düşünüyordu Derviş. Ama bir ateş, hele bir Cemre düştü ki o Derviş’in yüreğine, nasıl için için yandı, nasıl için için kavruldu da kül olmadan önce nasıl deliye divaneye döndü kimseler bilemedi...

Elmas yorgundu, yıpranmıştı. Sevgisiz kalmış, sevgisini hep ucuza satmıştı. Göğüslerinin arasındaki uçurumdan aşağı yuvarlanırken erkeği; hiç elleriyle saçlarından tutup onu yukarı çekmemiş bir kadın olabilir miydi? Erkeğinin çıplak göğsüne başını yaslayıp gözyaşlarını teninin sıcaklığında kurutmamış bir kadın, kadın olabilir miydi hiç?

Cemre...

Cemre ileriye bakıyordu yürürken. Elmas ise, geçmişine tutulmuş o kırık aynadan
seyrediyordu ileriyi. Böylece yürüyerek eve geldiler. Kafasındaki yaraları temizledikten ve
saç namına her şeyden kurtulduktan sonra evde ona kanı, kanın rengini, kandaki kadınsılığı hatırlatan ne varsa salonun ortasına topladı: kırmızı süzgeci, kırmızı terliklerini, kırmızı deri kordonlu kol saatini, kırmızı kaplı defterleri, kırmızı kalemleri, geceleri ilk zamanlar korkmasın diye dayısının odasına taktığı kırmızı gece lambasını.

Elmas...

Lambayla arasında bir husumet yoktu. Aksine ıssız gecelerde ışığıyla onu aydınlatmıştı. Lambayı sırf rengi yüzünden fırlatıp atmak vefasızlık gibi geldi. Ama sözlüğüne yeni kelimeler eklemek ve
eskilerini gözden geçirmek vakti gelmişti. Vücudunun ona yaptıklarından sonra vefa da
gözden geçirilecek kelimelerden biriydi.
Yıllar sonra en yakın arkadaşı, atmaya kıyamadığı ama artık sararmış solmuş kırmızı bir
paltonun başında cenaze töreni düzenlerlerken ‘Eşyalarla kurduğun bu ilişkiyi insanlarla da
kurabilmeni çok isterdim’ diyecekti.

Benimle evlenmeyeceksin değil mi?

İlk romanım için soruyorlar “Ne anlattın?” diye. “Bir kadının başından geçebilecek her şeyi.” diyorum. “Aşk var mı?” diyorlar. Kadın olur da aşk olmaz mı? Ne de olsa aşk da bir cinayettir.

Adı Cemre Olacak Hakkında Ne Dediler:

Son yıllarda okuduğum en iyi kadın romanı, Tuğba Turan ülkemizde yaşayan çoğu kadının başından geçebilecekleri son derece etkili bir şekilde anlatıyor bu kitabında. Mutlaka Okuyun!
Gencoy Sümer
Polisiye Yazarı
"Adı Cemre Olacak'ı içim cız ederek okudum. Bir yazarın çıkıp bunları anlatması, son derece etkili anlatması gerekiyordu ve Tuğba Turan bunu başarmış.
Funda Menekşe ile röportaj Dedektif Dergi
Funda Menekşe
Yazar
"Kitabın son sayfasını okuduğumda derin düşüncelere daldım, hepimizin başından geçebilecek bu hikayeyi öyle güzel anlatmış ki Tuğba Turan, bu kitabı okuduğum için kendimi şanslı hissettim.
Nurhan Işkın
Polisiye Yazarı
Okurken kah hüzünlendim kah kızdım, kimi yerde göz yaşlarıma engel olamadım. Tuğba Turan bu usta işi romanında sizi bir duygu fırtınasına sürükleyecek.
Turgut Şişman
PolisiyeDurumlar.com 'un Kurucu Editörü

Kitap Yurdu

Kitap Yurdu websitesinden almak için tıklayın.

D&R

D&R websitesinden almak için tıklayın.

idefix

İDEFİX websitesinden almak için tıklayın.

siber can

Siber Can | Beni Yak, Kendini Yak, Belgeyi Yak

Simsiyah giyinmiş, gözlerine siyah kalem çekmiş, genç, zayıf, uzun boylu, kulakları küpe ile dolu, burnu ve kaşları piercing’li bir adam önde diğer on iki kişi arkasında olmak üzere, ağzına kadar sigara dumanı, bira ve sidik kokan bir barın merdivenlerinden zeminin bir alt katına indiler... Devamı İçin Tıkla.

Dedektif'in 30. sayısı çıktı

Polisiye dergi Dedektif'in son sayısını ücretsiz okumak için tıkla. Polisiye seven arkadaşlarında paylaşmayı unutma!