Dedektif hikayeleri, Çantada Keklik

Dedektif Hikayeleri, gizemli olduğu kadar eğlenceli de olmalı diyenlerdenseniz, Tuğba Turan’ın hikayesi tam size göre.
Renkli kahramanları, eğlenceli ve ilginç konusuyla baş döndürücü bir hikaye bu.

Özel dedektif Tilda’nın Suadiye, Hamiyet Yüceses sokağının köşesindeki dedektiflik bürosunda neler olmuştu geçen bölümde haberiniz var mı?

Eminiz ki vardır, ama gene de kısaca hatırlatalım:
Sinan Bey, üzerinde en az otuz yıllık bir Vakko takım elbisesi, titiz ama takıntılı tavırları ile Tilda’nın dedektiflik bürosuna gelmişti. Onu, aslında o gün büroya, dedektif yardımcılığı görevi için görüşmeye gelmiş olan veterinerlik öğrencisi Mehmet karşılamıştı.

Sinan Bey, genç adamın dedektif olmadığı gerçeğinden bihaber, elinde tuttuğu A4 boyutundaki kapalı sarı zarfı göstererek, “Annemin vasiyeti bu. Kız kardeşim öyle diyor. Ama ben bu vasiyeti akli dengesi yerinde iken yazdığına inanmıyorum. Sizden isteğim ikinci ve geçerli bir vasiyeti olup olmadığını araştırmanız,” demişti.
Başka şeyler de olmuştu elbette. Ama işin can alıcı kısmı bunlardı.
Mehmet, gereğinden fazla bir cevvallikle birçok küçük muammayı şıp diye çözerek Tilda’nın gözüne girmeyi başarsa da büroya ait tabelanın sırrını çözemeden kös kös Hamiyet Yüceses sokağının köşesindeki apartmandan ayrılmak zorunda kalmıştı.

“Bu arada tabelanızın sırrını ne zaman öğreneceğiz?” diye ancak sorabildi Mehmet kapı eşiğinde.
“Bir dahaki bölümde sen muammayı çözünce,” dedi Tilda ve kapıyı delikanlının suratına kapattı.

Bir de kedi var. Özel dedektif Tilda’nın siyahlı beyazlı kedisi Bast. Dedektif Hikayeleri herhalde bir kediden daha muzur başka hiç bir canlıyla daha renkli bir hale gelemez. İşi gücü oradan oraya atlamak, eve gelenlerin bacak aralarından geçip sokağa fırlamak ya da insanların omuzlarına sıçramak gibi gayet sevimli huyları olan Basti, hikayenin başlıbaşına bir kahramanı. Ne yapacağı önceden kestirilemeyen çılgın bir kedi.
Tuğba Turan’ın hikayesi, meraklı olduğu kadar da eğlenceli aynı zamanda. Bir oya gibi ince ince işlenmiş derin bir mizah duygusu taşıyor Tilda ve Diğerleri. Gizemli akıl oyunlarının mizahla harmanlandığı keyifli bir macera. Dedekti E-Dergi’deki dedektif hikayeleri arasında gülümsetme dozu en yüksek olanlardan. Beğenerek okuyacağınızı umuyoruz.

Mutlaka Oku

Dedektif hikayeleri: Herkül Adnan Dedektif hikayeleri, polisiye edebiyatın en sevilen türlerinden biridir. Ülkemizde fazla yazılmasa da dünyada oldukça yaygın bir okur kitlesi vardır. ...

Yorum Bırakın:

yorum