Bir Percule Hoirot Macerası: Mr. Monaldi’nin Endişesi

Paylaş:

Dedektif Dergi, Percule Hoirot ’yu iftiharla sunar.

Gencoy Sümer tarafından kaleme alınan Mr. Monaldi’nin Endişesi, kelimenin tam anlamıyla bir dedektif hikayesi. Başından sonuna kadar merak ve heyecanla okuyacağınız  bu polisiyenin kahramanı  ise www.polisiyedurumlar.com izleyicilerinin yakından tanıdıkları bir isim: Mösyö Percule Hoirot.

Adı ve bazı özellikleri bir başka ünlü dedektife çok benzediği için bu iki kişinin aynı insan olup olmadıkları konusunda kesin bir bilgiye sahip değiliz. Bazıları, onların aynı kişi olduklarını iddia etseler de Percule Hoirot’nun simetri hastası olmadığını ve düşünürken iskambil kağıtlarından kule yapmadığını biliyoruz.  Ne var ki o da övülmeye dayanamayan, kendini pek beğenen biri. Ayrıca, bir suçu araştırırken bir av köpeği gibi ortalıkta dolanmak yerine, koltuğuna  oturup arkasına yaslanmayı tercih edenlerden. O da bir olayı çözdüğünde herkesi etrafına toplayıp açıklama yapmaktan hoşlanıyor. Ama, gözleri yeşil değil, mavi. Aklına bir fikir geldiği zaman da bir kedininkiler gibi parlamıyorlar. Kafasının yumurta biçiminde olduğu ise kesinlikle söylenemez. Üstelik uzun boylu ve ayağını sıkan, daracık rugan ayakkabılar giymekten de hiç mi hiç hoşlanmıyor.

Onun kim olduğuna artık siz karar vereceksiniz.

Hikayenin konusuna gelince…

Olay bir hastanede geçiyor. Zengin işadamı Mr. Monaldi’nin bazı endişeleri vardır. Birinin kendisini öldürmek istediğini düşünmektedir. Bu endişelerinden hastanede tanıştığı Percule Hoirot’ya da söz eder. Ondan kendisini korumasını ister. Hoirot, adamı önce ciddiye almaz. Ancak bir süre sonra hata yaptığını farkeder. Gerçekten de birisi, Mr. Monaldi’yi öldürmeye çalışmaktadır. Kimdir bu cinayet heveslisi? Bu sinsi öldürme planlarını niçin yapmaktadır? Hoirot bu kişiyi yakalayarak, acaba  Mr. Monaldi’nin hayatını kurtarabilecek midir?

Paylaş:

Yorum Bırakın:

yorum