Polisiye Öykülerinizi Dedektif’e Bekliyoruz

Dedektif, Türkiye’nin en çok okunan polisiye dergisidir. İlk sayısından itibaren polisiye öykülere geniş yer ayırmış ve bu tutumunu  yıllar boyunca sürdürmüştür. Bugün de polisiye öykü okumak isteyenlerin bu gereksinimini karşılayan tek mecradır.

Dedektif, internet üzerinden iki ayda bir dedektifdergi.com adresinden yayınlanır ve ücretsiz olarak binlerce okura ulaşır. Okurlarımız arasında sadece polisiye meraklıları değil, yazarlar, editörler ve yayınevleri yöneticileri de bulunur.

Gizem ve suç içeren her türlü polisiye öykünüzü bize gönderebilirsiniz. Hem yeni hem de tanınmış yazarların kısa öykülerini  yayınlamaktan mutluluk duyarız. Özel dedektif, psikolojik gerilim, rahat ve sert polisiye, polis prosedürü, katil kim, imkansız suçlar, kapalı oda ve kara polisiye (noire) gibi bütün alt-türlerde yazılmış yaratıcı ve yenilikçi kısa öykülerinizi yayınlamak bizi mutlu eder.

Öyküleriniz, özgün ve heyecanlı bir olay örgüsüne sahip, iyi işlenmiş ve güçlü yazılmış olmalı;  seks, şiddet ve ayrımcılık içermemelidir.

Bize öykü gönderirken lütfen ayrı bir dosya halinde adınızı, soyadınızı, e-mail adresinizi,telefon numaranızı, yayın geçmişinizi ve kısa biyografinizi iletmeyi de unutmayın. Gönderileriniz mutlaka word dosyası halinde olmalıdır. PDF ve diğer formatlar ne yazık ki değerlendirmeye alınmayacaktır.

Öykülerinizin 2.000-8.000 kelime arasında olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederiz.  8.000-20.000 arasında kelime içeren uzun öykülere yılda ancak iki defa yer verebiliriz. Uzun öykülerin bölümler halinde yayınlanabileceğini unutmayınız.

Öykülerinizi dergi yayın kurulunun belirlediği formda yazmanız gerekmektedir.  Bu form hakkında bilgi almak ve Dedektif’te nasıl yazar olabileceğinizi öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayınız. https://dedektifdergi.com/dedektifte-yazar-olmak/

Daha önce hiç polisiye kurgu yazmamış olan yazarların öykülerini yayınlamak da bizi çok memnun edecektir. Lütfen öykünüzün “ilk” olduğunu ek dosyada belirtiniz.

Sonucu olumlu ya da olumsuz tüm gönderilere cevap veriyoruz. Ancak bunun için en az 4 haftalık bir süreye ihtiyacımız var. Bu süre en fazla 8 hafta olabilir. Sekiz hafta içinde bizden mutlaka bir cevap alacaksınız. Almadığınız takdirde lütfen bunu bize hatırlatın.

Öykülerinizi göndereceğiniz ve diğer yazışmaları yapacağınız internet adresimiz: [email protected]’dur.