Yeni Sayı Çıktı!

En son hikaye, röportaj ve yazıları şimdi tıklayıp ücretsiz okuyabilirsiniz!

Yeni Sayı Çıktı!

En son hikaye, röportaj ve yazıları şimdi tıklayıp ücretsiz okuyabilirsiniz!

Polisiyeseverler! Sizin de hikaye ve yazılarınız Dedektif Dergi’de yayınlanabilir, işte detaylar:

Diğer Yazılar

Dedektif Dergi
Dedektif Dergihttps://dedektifdergi.com/
En çok aldığımız sorulardan biri, Dedektif’e yazı gönderebilir miyiz? Evet, elbette bize konusu polisiye olan öykülerinizi ve gene polisiye üzerine yazılmış denemelerinizi, incelemelerinizi, kitap/film eleştirilerinizi ve makalelerinizi gönderebilirsiniz. Öykü ve yazılarınız yayın kurulumuz tarafından değerlendirildikten sonra dergimizde yayınlanacaktır.

En çok aldığımız sorulardan biri, Dedektif’e yazı gönderebilir miyiz? Evet, elbette bize konusu polisiye olan öykülerinizi ve gene polisiye üzerine yazılmış  denemelerinizi, incelemelerinizi, kitap/film eleştirilerinizi ve makalelerinizi gönderebilirsiniz. Öykü ve yazılarınız yayın kurulumuz tarafından değerlendirildikten sonra dergimizde yayınlanacaktır.

Dedektif’te yazar olmak için ne gerekir?

Dedektif Dergi’nin yazar menüsünde yer almak isterseniz; en az iki adet, daha önce başka bir yerde yayınlanmamış hikaye ya da araştırma, inceleme veya kitap/film eleştirinizi, yine derginin yazar bölümünde adınızın altında yer alacak yazar hakkında bilgi içeren bir yazı ve sosyal medya hesaplarınızın linki ile mail adresimize gönderiniz. Dergide, her sayıda yer alamayacak olsanız bile sürekli yazmak isteğinde iseniz, bunu da mailinizde belirtmeniz iyi olur.

Sadece bir adet, yine daha önce başka bir yerde yayınlanmamış hikaye ya da araştırma, inceleme veya kitap/film eleştirisi gönderirseniz, hikaye ya da yazınız yayın kurulunca uygun görüldüğünde derginin gelecek sayısındaki  “Okurlardan Gelenler” bölümünde yer alacaktır. “Okurlardan Gelenler” bölümü, Dedektif Dergi kullanıcı adı ile yayınlanır ve yazarın adı, yazının altında belirtilir. Daha sonra yeni yazılar göndermek isterseniz, yazar menüsü altında adınıza bir kısım açılır ve hikaye ya da makaleleriniz bu kısımda toplanır.

Unutmayın, beğendiğiniz bir dizi ya da etkisi altında kaldığınız bir film, kitap, yönetmen, yazar hakkında kapsamlı bir yazı kaleme alırsanız, bu yazı mutlaka sizin gibi diğer polisiyeseverlerin de ilgisini çekecektir.

Benzer şekilde kaleme alabileceğiniz örnek inceleme yazılarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Öykü/yazı gönderme kural ve ilkelerimiz:

 • Öykü ve yazılarınızı [email protected] adresine göndermelisiniz.
 • Öykü ve yazılar, e-posta ekinde “Word”dosyası olarak ve “.doc” formatında gönderilmelidir.
 • Öykü ve yazılar tek satır aralığı, 12 punto ve Times New Roman karakteriyle yazılmalıdır. En altta yer alan örnekleri görebilirsiniz.
 • . ,  ! ?   işaretlerinden SONRA bir cümle başlıyorsa, arada mutlaka BOŞLUK BIRAKILMALIDIR.
 • Bir cümlenin sonunda  . , ! ?  işaretlerinden biri varsa, cümlenin son harfi ile bu işaretler arasında kesinlikle BOŞLUK BIRAKILMAMALIDIR.
 • . ,  !  ? işaretleri tırnak içinde yer alan bir konuşma cümlesinin sonundaysalar, tırnakla işaret arasında BOŞLUK BIRAKILMAMALIDIR.
 • Tırnak içinde yer alan bir cümleye, arada boşluk bırakmadan başlanmalıdır.
 • Paragraflar içeriden başlamamalı, diğer satırlarla ayni hizada olmalıdır. Ayrıca, paragrafın ilk satırıyla bir üstteki satır arasında BOŞLUK BIRAKILMAMALIDIR.
 • Konuşmalar tırnak içine alınmalı, istisnai durumlar hariç, her zaman AYRI BİR PARAGRAF HALİNDE yazılmalıdır. Tırnak içine alınan konuşma cümlesinin başında da sonunda da hiçbir boşluk bulunmamalıdır.
 • Bazen konuşma bittiği halde cümle devam edebilir. Bu durumda konuşma, nokta ile değil, VİRGÜL ile sonlandırılmalıdır. Ünlem ya da soru işareti kullanılırsa başka bir noktalama işaretine gerek yoktur.
 • Gönderilen eserlerde imla kurallarına azami derecede dikkat edilmelidir. Yazım yanlışlarının çok fazla olduğu öykü ve yazılar değerlendirme dışı kalabilir.
 • Dergiye gönderilen bütün yazıların ve hikayelerin sorumluluğu yazarlarına aittir.
 • Dergiye gönderilen yazılar ve öyküler daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış olmalıdır.
 • Gönderilen yazılarda alıntı varsa, kaynak mutlaka belirtilmelidir.
 • Yazı ve hikaye sahipleri, kısa bir öz geçmişlerini de göndermelidirler. Eğer isterlerse, bir fotoğraflarını da maillerine ekleyebilirler.

Ek Bilgiler:

 • Küfür kullanımlarında lütfen bir harfi nokta ile değiştirin. Şu örnekteki kullanım gibi:
  • “S.ktir ordan.” dedi. “ama kıç seviyesindeki kelimeleri olduğu gibi yazabilirsiniz.” dedi.
 • Tefrikalarda bölüm başlarına ve sonlarına dair kısa özetler ve bir önceki yazıya dair linkler koyabilirsiniz. Şu hikayede olduğu gibi:
  • https://dedektifdergi.com/tilda-ve-digerleri-bangkokta-kalmak-isteyeceginiz-son-yer-bangkok-hilton-27/

Aşağıda, hatalı ve doğru gönderiler birer örnekle gösterilmiştir. Lütfen onları inceleyiniz.

A)Hatalı Hikaye / Yazı Örneği:

 

B)Doğru Hikaye / Yazı Örneği:

Yazım kuralları hakkında daha fazla ipucu almak isterseniz, dergimizin yazarlarından Reha Avkıran‘ın sayfasında yer alan hikayeleri okumanızı tavsiye ederiz.

Yazarlık konusunda daha fazla bilgi almak için Sık Sorulan Sorular sayfamızı da okuyabilirsiniz. 

En Son Yazılar