Polisiye Edebiyat Dergisi: Dedektif

EDİTÖRÜN NOTU:
Dedektif ’den hepinize kocaman bir “Merhaba” sevgili polisiyeseverler.

İnternetin ilk ve tek polisiye edebiyat dergisi Dedektif ile huzurlarınızdayız.

Amacımız polisiye üzerine düşünen ve yazanları bir platformda toplamak, seslerini bu türün meraklılarına duyurabilmelerini sağlamaktır. Polisiye edebiyatı, ülkemizde ne derece yaygınlaştırabilir, sevdirebilirsek kendimizi o kadar mutlu hissedeceğiz.

Dedektif Dergi 1 sayi kapak
Dedektif Dergi 1 sayi kapak

Dedektif ’i evde, otobüste, iş yerinde, sokakta, canınız nerede arzu ederse orada okuyabilirsiniz. İster bilgisayarınızdan, ister tabletinizden, isterse cep telefonunuzdan sayfalarımızı çevirmeniz, polisiyenin gizem ve heyecan dolu dünyasına girmeniz artık çok kolay.

Dedektif ’de hikaye başta olmak üzere, deneme, eleştiri, inceleme türünde yazılar yayınlanacak. Polisiye üzerine düşünen, yazan, araştıran herkesi bu platformda buluşturmak birinci amacımız. Amatör ya da profesyonel, çiçeği burnunda ya da usta tüm yazarlarımıza sayfalarımız sonuna kadar açık.

Biz, polisiye edebiyattaki en önemli anlatı türünün hikaye olduğunu düşünmekteyiz. Bu yüzden Dedektif ’de polisiye hikayelere ayrı bir yer ve önem veriyoruz. Diğer bir deyişle, Dedektif her zaman hikaye ağırlıklı bir polisiye dergi olacak. Bunun yanı sıra, polisiye ile ilgili her türden yazıyı da dergimizde okuyabileceksiniz.

Eleştiri ve istekleriniz bizim için çok önemli. Bize mutlaka yazın. Düşüncelerinizi iletin. Hiçbir iletiniz cevapsız kalmayacak. Polisiye hikaye ve makalelerinizi de bekliyoruz. Uygun olanları mutlaka yayınlayacağız.

Çalışmalarınızı  [email protected] adresine gönderebilir, gene aynı adresten bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Prestij baskısı niteliğinde, yılda bir defa, polisiye hikaye seçkilerinden oluşan polisiye hikaye kitabımızı almak isterseniz:

Dedektif Dergi 1. Yıl Seçkisi

Dedektif Dergi 2. Yıl Seçkisi

Hepinize keyifli okumalar dileriz.

Dedektif ‘e hoş geldiniz.