Yeni Sayı Çıktı!

En son hikaye, röportaj ve yazıları şimdi tıklayıp ücretsiz okuyabilirsiniz!

Yeni Sayı Çıktı!

En son hikaye, röportaj ve yazıları şimdi tıklayıp ücretsiz okuyabilirsiniz!

Ses kaydedici ve ortam dinleme araçları

Diğer Yazılar

Dedektif Dergi
Dedektif Dergihttps://dedektifdergi.com/
En çok aldığımız sorulardan biri, Dedektif’e yazı gönderebilir miyiz? Evet, elbette bize konusu polisiye olan öykülerinizi ve gene polisiye üzerine yazılmış denemelerinizi, incelemelerinizi, kitap/film eleştirilerinizi ve makalelerinizi gönderebilirsiniz. Öykü ve yazılarınız yayın kurulumuz tarafından değerlendirildikten sonra dergimizde yayınlanacaktır.

Ses kaydedici ya da ses kayıt cihazı aslında hepimizin cep telefonunda mevcut. Dolayısıyla bulunduğunuz ortamda cep telefonunuzda bulunan bu özellik veya akıllı cep telefonunuza indireceğiniz bir ses kayıt programı sayesinde bulunduğunuz ortamı ya da yaptğınız telefon konuşmasını kayıt altına alabilirsiniz. Ancak bunun ne kadar etik olduğunu mutlaka sorgulayın.

Ses kayıt cihazı ve Aldatma

Aldatıldığınızdan şüpheleniyorsanız bir ses kayıt cihazı tüm aldatılma şüphelerinden kurtulmanıza yardımcı olabilir. Aldatma gibi durumlarda, takip, telefon dinleme için bir çok casus yazılım ya da casus ses dinleme aleti mevcut. Ancak ses kaydedici kullanarak yada bir telefon görüşmesini dinleyerek kendinizi yasalar ile karşı karşıya bulabilirsiniz. Ayrıca bu durum etik olarak da sorgulanmalıdır.

Gizli ses kayıt cihazı

Kamera sistemi olmaksızın çeşitli objeler şeklinde tasarlanan gizli ses kayırları ile ortam ya da telefon dinlemek mümkündür. Örneğin bir kalem, saat ya da çakmak şeklinde tasarlanmış olan gizli ses kayıt sistemi ortam ya da telefon dinlemenize imkan sağlar. Ancak bu durum ne kadar etik veya kanunidir bunu da araştırmalısınız.

Telefon dinleme ve ses kaydedici

Casus yazılım kullanarak ya da telefon dinleme programları ile bir telefon hattını dinlemek mümkündür ancak bu yazal değildir. Dolayısıyla casus yazılım veya dinleme cihazı kullanarak yasaları çiğnemiş olursunuz. Hatta bör görüşme esnasında, görüşmeyi kaydetmeden önce de karşı tarafın onayını almadan telefon görüşmesini kayıt altına almak yasal değildir.

Aldatıldığınızı düşünüyorsanız bu şüphe ile yaşamak son derece zordur. Gerçeği bulma dürtüsü sizi yiyip bitirir. Bu nedenle pekçok kişi profesyonel dedektiflerin kapısını çalmaktadır. Polisin ve emniyet güçlerinin aldatıldığınızı düşündüğünüzde pek yapabilecekleri birşey yoktur. Dedektiflerin yasal çizgileri ise Avrupa’da olduğu gibi kanunlarla henüz çerçevelenmemiştir. Dedektiflerin ise ses kaydedici ve kamera sistemleri ile görüntü alması yasal mıdır bu bir tartışma konusudur. Aldatılma duygusunu yenemiyorsanız ve eşinizi karşınıza alıp konuşmak da bir çözüm yöntemi değilse belki de dedektiflik yapmak sizin üzerinize düşebilir. Basit bir takip ise içinde bulunduğunuz durumun aydınlanmasına yardımcı olabilir.

En Son Yazılar