Yeni Sayı Çıktı!

En son hikaye, röportaj ve yazıları şimdi tıklayıp ücretsiz okuyabilirsiniz!

Yeni Sayı Çıktı!

En son hikaye, röportaj ve yazıları şimdi tıklayıp ücretsiz okuyabilirsiniz!

Ödüllü Yönetmenden Yerli Polisiye Dizi: “ALEF”

Diğer Yazılar

Dinçer Batırbek
Dinçer Batırbek
1974 yılında Konya'da doğdu. Ankara Fen Lisesi ve ODTÜ Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Halen Ankara’da bir kamu kurumunda görev yapıyor. 2018 yılında Cemil Kavukçu ve Fadime Uslu ile Uygulamalı Öykü Atölyesi’ne katıldı. Öykü ve şiirleri, çeşitli edebiyat dergilerinde ve yarışma seçkilerinde yayınlandı. Fantazya ve Bilim Kurgu Sanatları Derneği (FABİSAD) tarafından düzenlenen 2017 ve 2018 GİO Ödülleri’nde, öykü dalında iki kez başarı ödülüne değer görüldü. 2019 yılından bu yana Dedektif Dergi’nin yazarları arasında yer alıyor. Polisiye gizem edebiyatına ilgi duyuyor.

Geçtiğimiz yıllarda Masum, Bozkır ve Behzat Ç. gibi dikkat çekici projelere imza atan internet platformu BluTV, yepyeni bir polisiye diziyi ekranlara taşımaya hazırlanıyor.

Yapımcılığını May Prodüksiyon’un üstlendiği BluTV-FX ortak yapımı dizinin yönetmen koltuğunda, yeni kuşak Türk sinemasının önemli isimlerinden Emin Alper oturuyor. Son dönemde yazıp yönettiği Tepenin Ardı, Abluka ve Kız Kardeşler adlı filmleriyle yurtiçi ve yurtdışındaki festivallerden pek çok ödülle dönen Emin Alper, bu kez “Alef” için kamera arkasına geçiyor.

Senaryosu Emre Kayış tarafından kaleme alınan dizinin başrollerini Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen paylaşırken, Ece Dizdar, Osman Alkaş, Rıza Akın, Kıvanç Baran Arslan ve Erdem Kaynarca gibi oyuncular da onlara eşlik ediyorlar.

Sekiz bölümden oluşan Alef’in konusu şöyle:
İstanbul şehri, Boğaz sularında bulunan bir ceset ve ardından gelen gizemli cinayetlerle sarsılır. Cinayet Bürodan genç ve hırslı dedektif Kemal (Kenan İmirzalıoğlu) ile deneyimli ortağı Settar (Ahmet Mümtaz Taylan) katilin peşine düşerler. Bu ikiliye, üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar (Melisa Sözen) da katılır. Soruşturma derinleştikçe ipuçları onları, temelleri tarihe, tarikatlara ve tasavvufa dayanan, mistik bir dünyaya götürür. Ekip bir yandan yap-bozun parçalarını bir araya getirip katile ulaşmaya çalışırken, diğer yandan da yüzyıllardır saklı kalan bir sır perdesini aralamaya başlar.

Yahudiler tarafından kullanılan İbrani alfabesindeki ilk harfin okunuşu olan “Alef” ismiyle de özellikle ilgi ve merak uyandıran dizinin, 2020’nin ilk yarısında BluTV ve FX ekranlarında izleyiciyle buluşması bekleniyor.

En Son Yazılar

EDİTÖRDEN

SPONSOR

HOŞÇA KAL SEVGİLİM

ÇAPRAZ