Yeni Sayı Çıktı!

En son hikaye, röportaj ve yazıları şimdi tıklayıp ücretsiz okuyabilirsiniz!

Yeni Sayı Çıktı!

En son hikaye, röportaj ve yazıları şimdi tıklayıp ücretsiz okuyabilirsiniz!

AYŞE ERBULAK, NORVEÇ POLİSİYE FESTİVALİ’NE KATILDI

Diğer Yazılar

Turgut Şişman
Turgut Şişman
Aslında bir çizgi roman tutkunudur Turgut Şişman ama polisiyeye de gönül vermişliği vardır. Dedektif ve Polisiye Durumlar'ın her işine yetişmeye çalışır ve zaman zaman keşke daha çok vakti olsaydı diye düşünür.

Dedektif Dergi yazarlarımızdan Türk Polisiyesinin Kraliçesi Ayşe Erbulak, geçtiğimiz günlerde Norveç’te yapılan Trondheim Polisiye Festivali’nde (Trondheim Krim Festval) ülkemizi ilk ve tek Türk polisiye yazarı olarak temsil etti. 

Norveç’in en eski ve üçüncü büyük şehri Trondheim’de yapılan geleneksel polisiye festivalinde Ayşe Erbulak, hem Norveççe-Türkçe çevirileriyle hem de şimdiye kadar yazdığı 7 polisiye kitapla katıldı ve daha çok İkinci Dünya Savaşı üzerine polisiye kitapları olan Norveçli yazar Roar Aestad’ın sorularını cevapladı.

Erbulak, gerek kendi kitaplarını gerek Türkiye’deki polisiye yazarlarının kitaplarından bahsetti. 

Festivale katılan diğer Norveçli yazarlardan ülkemizde de okunan çok satan Torkil Damhaug ve Erbulak’ın dilimize çevirdiği ülkemizde ve dünyada çok satan “Bir Sürüngenin Anıları” yazarı Silje O. Ulstein Kasım ayı sonunda Pera Palas’ta yapılacak KARA HAFTA’ya konuk yazar olarak katılacaklar.

Ayrıca Norveç’in çok satan yazarları Ane Hem, Hanne Gellein ile ağır ceza hakimi Bjørn Søknes de festivalde söyleşi yaptılar.

En Son Yazılar