Yeni Sayı Çıktı!

En son hikaye, röportaj ve yazıları şimdi tıklayıp ücretsiz okuyabilirsiniz!

Yeni Sayı Çıktı!

En son hikaye, röportaj ve yazıları şimdi tıklayıp ücretsiz okuyabilirsiniz!

Dedektif Hikayeleri: Herkül Adnan

Diğer Yazılar

ÇAPRAZ

KAMBUR

KAYIP

Dedektif hikayeleri, polisiye edebiyatın en sevilen türlerinden biridir. Ülkemizde fazla yazılmasa da dünyada oldukça yaygın bir okur kitlesi vardır. Unutmamak gerekir ki, polisiyenin ilk seçkin örnekleri dedektif hikayesi olarak kaleme alınmıştır. Edgar Allen Poe’nin Morg Sokağında Cinayet’i, gizemli dedektif hikayeleri arasında yer alır.

Ceyda Kiremitçi’nin HERKÜL ADNAN hikayelerini polisiyeseverlerin ilgi ve beğeniyle okuyacaklarını umuyoruz. Hikayeye başlamadan önce, size kahramanımızı size biraz tanıtmak istedik.

Zorlu davaları çözme konusunda doğuştan bir yeteneğe sahip, oldukça zeki ve çevresi geniş bir adam olan Adnan Yılmaz, ailesini erken kaybettiği için genç yaşta birlikte çalışmaya başladığı komiseri kendisine rol model edinmiş, onu öz babası yerine koymuştu.

Dedektif Adnan Yılmaz; imkansız görünen davaların aranan ismiydi. Nerede bir cinayetin zorlu yüzü ile karşılaşılsa akla ilk gelen isim Herkül Adnan oluyordu. Günlük gazetelerin ve akşam haberlerinin övgü ile bahsedilen ismi, kariyerinin zirvesindeydi . Ta ki ilk gençlik yıllarından ustası olan yakın dostu komiser, vahşi bir cinayete kurban gidinceye kadar. Bu korkunç olayın ardından toplanan ipuçları tek bir kişiyi gösteriyordu; uslanmaz bir çapkın olarak tanınan Adnan’ın ilk uzun ilişkisini yaşadığı kadını…

Herkül Adnan’ın dedektif hikayeleri

Hem bu katili hayatlarına aldığı hem yaklaşan felaketi göremediği hem de olayın ardından suçlunun kaçmasına engel olamadığı için dedektif bu kaybı tamamen kendi suçu olarak görmeye başladı. Ciddi bir buhrana sürüklendi ve katili bulmayı saplantı haline getirdi. Uzun süre tedavi gördükten sonra emniyetteki işine geri dönmedi, kendisine yeni bir hayat kurdu. Bu hayat; şehir şehir gezdiği, kaldığı şehirlerde kiralık evler ya da pansiyonlarda kalarak katil kadını aylarca aradığı ve bu dönemler boyunca elinden geldiği kadar insanlarla bağ kurmadan arkadaşlık etmeden yaşadığı intikam odaklı bir hayattı. Aynı zamanda biraz talihi biraz da çevresi onu rahat bırakmadığından ve kendi ruhu da buna ihtiyaç duyduğundan gizemler çözmeye devam etmektedir. Özel dedektiflik yapmaya başlayan Adnan aynı zamanda terapiler desteğiyle, yaşadığı travmayı atlatma çabasını devam ettirmektedir. Terapistinin önerisi ile bir anı defteri tutmaya başlar. çözdüğü olayları günlüğüne aktaran dedektif aynı zamanda geçmişte yaşadığı büyük trajediyle bağ kurarak aklındaki soru işaretlerine cevap aramaktadır. Biz bu sayfalar arasında yol alırken, her bölümde Herkül Adnan’ın ayrı bir gizemi çözmesine ve asıl amacı olan komiserinin katilini bulma yolculuğuna tanıklık ediyoruz.

Ceyda Kiremitçi, Herkül Adnan polisiye serisini bu sayımızda İKİYÜZLÜ adlı hikayesi ile sürdürüyor.

En Son Yazılar

EDİTÖRDEN

SPONSOR

HOŞÇA KAL SEVGİLİM

ÇAPRAZ