Editörden

Dedektif Dergi’nin 9. Sayısından herkese merhaba.

Türkiye’nin ilk ve tek dijital polisiye dergisi Dedektif, bu sıcak yaz günlerinde içinizi serinletecek polisiye öykü  ve yazılarıyla yeniden karşınızda.

Bütün amacı polisiyeyi sevdirmek, polisiyeye yeni yazarlar kazandırmak ve polisiye yazarlarını okurlarıyla buluşturmak olan olan Dedektif’e her zaman olduğu gibi, bilgisayarınızdan, cep telefonunuzdan ve tabletinizden kolayca ulaşabilirsiniz. Üstelik bunun için hiçbir ücret ödemenize de gerek yok.

Dedektif, bu sayıda da bomba gibi. Ama önce size önemli bir haberim var. Dedektif’de 2017 yılı boyunca yayınlanan polisiye öykülerden derlenen 15 öykülük bir seçki, Paradigma Polisiye tarafından bugünlerde yayınlandı ve kitapçı vitrinlerine yerleşti .  DedektifDergi.com Birinci Yıl Öykü Seçkisi adıyla yayınlanan kitapta, Dedektif’de yayınlanmış en güzel  öyküleri  bir arada bulabileceksiniz artık.

Bu arada, Paradigma Polisiye’den söz etmeden geçmek de olmaz. Genel yayın editörlüğünü Yunus Emre Eroğlu arkadaşımızın yaptığı Paradigma Yayınevi, polisiye edebiyatımızın yeni üslerinden biri olacağa benziyor. Nitekim, DedektifDergi.com Birinci Yıl Öykü Seçkisi ile birlikte, Kırmızı Battaniye adlı bir başka çok yazarlı bir öykü kitabı daha Paradigma Polisiye’den yayınladı. Yayınevi, önümüzdeki aylarda benzer yayınların devam edeceği müjdesini de verdi. Kendilerine başarılar diliyoruz.

Bu sayıda neler okuyacaksınız?   Sobe Siyah Orkide adlı polisiyesi geçtiğimiz ay yayınlanan Yaprak Öz’le Özlem Solak’ın yaptığı enfes  röportajı kaçırmayın derim.  Esin İnci, Özlem Solak ve Nilgür Kolgar Çalışkan, sizler için okudukları polisiye kitapları yorumladılar. Arkın Gelişin’in kadın seri katilleri anlattığı yazı dizisi hız kesmeden devam ediyor.  Sherlock’un komşusu  Şebnem Şenyener de Baker Caddesi’nden gördüklerini anlatıyor polisiyeseverlere. Yaprak Öz’ün hazırladığı polisiye filmler listesi eminim ilginizi çekecek. Her zamanki gibi yine ödüllü bir polisiye bulmacamız var. Komiser Mitat, yardımcısı Emir’le birlikte bu kez çok zengin bir kadının katilini arıyor. Bakalım siz ondan önce katili bulabilecek misiniz?

Funda menekşe, Reha Avkıran, Nurhan Işkın, Mete Karagöl, Yunus Emre Eroğlu, Tuğba Turan ve Burak Demir ise bu sayının öykü yazarları. Dedektif Dergi’nin sayfalarında yedi polisiye öykü bekliyor sizleri.

Sevgili polisiyeseverler… Lütfen, derginizdeki yazı ve öyküleri beğendiğinizi belirtin. Onları sosyal medyada paylaşın. Derginize katkı sağlayan yazarlarımızın, sizin ilginizi ve sevginizi görmekten başka hiçbir kazançları olmadığını unutmayın.

Hepinize, keyifli, eğlenceli okumalar diliyorum.

Mutlaka Oku

Yorum Bırakın:

yorum