Yeni Sayı Çıktı!

En son hikaye, röportaj ve yazıları şimdi tıklayıp ücretsiz okuyabilirsiniz!

Yeni Sayı Çıktı!

En son hikaye, röportaj ve yazıları şimdi tıklayıp ücretsiz okuyabilirsiniz!

Geçmişten Gelen Cellat | Nurhan Işkın

Diğer Yazılar

Dedektif Dergi
Dedektif Dergihttps://dedektifdergi.com/
En çok aldığımız sorulardan biri, Dedektif’e yazı gönderebilir miyiz? Evet, elbette bize konusu polisiye olan öykülerinizi ve gene polisiye üzerine yazılmış denemelerinizi, incelemelerinizi, kitap/film eleştirilerinizi ve makalelerinizi gönderebilirsiniz. Öykü ve yazılarınız yayın kurulumuz tarafından değerlendirildikten sonra dergimizde yayınlanacaktır.

Katilin Özrü adlı eserin devamı olan Geçmişten Gelen Cellat ’ı okumaya hazır mısınız?
Yavaş, yavaş bilincinin açıldığını hissediyordu, başından sızan kan sol gözünden aşağıya doğru yüzüne akıyordu. Gayri ihtiyari kımıldamaya çalıştı. Ellerinin ve ayaklarının bağlı olduğunu anlaması çok uzun sürmedi. Artık kendine gelmişti. Hem terliyor hem de üşüyordu. Nasıl bu tuzağa düştüğünü; ne kadar aptal olduğunu kendine tekrarlayıp durdu. Hissettiği garip korkuyu anlamlandırmakta zorlanıyordu. Bağlı olduğunu bildiği halde istem dışı ellerini hareket ettirmeye çalıştı. Beyni düşünme yetisini kaybetmiş gibi sadece korkularına odaklanmıştı. Kendini zorlamaya başladı, hatırladıkları kesik kesik görüntülerdi. Zaman kavramını kaybetmişti…

Saygın işadamı Serhat Kuyu’nun cesedini inceleyen Komiser Aylin Türkoğlu ve yardımcısı Sinan, cinayet ile ilgili buldukları ipuçlarını değerlendirirken, kurbanın kolundaki dövme ile yanına bırakılan notu takip edip, katile ulaşabilecekler miydi?

Ellerinde ki ipucu hakkında kimse konuşmak istemese de, bu tarihte önemli bir sorun yaşandığı gün gibi ortadaydı. Serhat Kuyu’nun yakın çevresini göz hapsinde tutan Komiser Aylin ve Sinan, Adli Tıp Patoloğu Doktor Zeynep ve Suç Bilim Uzmanı Enver Beyden de yardım almaktadırlar. Şirket çalışanlarının verdiği ifadeler birbiri ile tutarlı olsa da Komiser Aylin neyi gözden kaçırdığını kendi kendine sorgulamaktan vazgeçmiyordu.

Günümüzden on beş yıl önce Serhat Kuyu ne yapmıştı da, katil ipucu olarak bu tarihi not olarak bırakmıştı? Bu bir intikam cinayeti miydi? Soruşturma derinleştikçe öğrendiği bilgiler, Komiser Aylin Türkoğlu’nu katile yaklaştıracak mıydı? Geçmişin karanlık sokaklarından gelen cellat bu kadar yıl neyi beklemişti? Bir insan içinde tuttuğu öfkeyi bastırarak bu kadar yıl sonra ortaya çıkmak için doğru zamanı mı bekler yoksa birden bire yaşadığı olayın gerçekliğini mi kabul ederdi?

Aylin bir taraftan davayı soruştururken, kendi geçmişinin karanlık sokaklarında ruhunu acıtan olaylarla yüzleşebilecek miydi? Hakan ile ilişkisi, kendi korkuları yüzünden nasıl bir son ile buluşacaktı. Kadına şiddetin, taciz ve tecavüzün insan ruhunda bıraktığı yaraları okurken, yüreğinizde acının korkunç şiddetini hissedeceksiniz. Heyecanın düşmediği, kurgusu ve olay akışı ile elinizden bırakamayacağınız, Geçmişten Gelen Cellat, haklıyken haksız konumuna düşen bir kadının adım adım suça yürüyüşünün hikayesidir…

En Son Yazılar

EDİTÖRDEN

SPONSOR

HOŞÇA KAL SEVGİLİM

ÇAPRAZ