Yeni Sayı Çıktı!

En son hikaye, röportaj ve yazıları şimdi tıklayıp ücretsiz okuyabilirsiniz!

Yeni Sayı Çıktı!

En son hikaye, röportaj ve yazıları şimdi tıklayıp ücretsiz okuyabilirsiniz!

Fener Balığı | Nuray Atacık

Diğer Yazılar

Dedektif Dergi
Dedektif Dergihttps://dedektifdergi.com/
En çok aldığımız sorulardan biri, Dedektif’e yazı gönderebilir miyiz? Evet, elbette bize konusu polisiye olan öykülerinizi ve gene polisiye üzerine yazılmış denemelerinizi, incelemelerinizi, kitap/film eleştirilerinizi ve makalelerinizi gönderebilirsiniz. Öykü ve yazılarınız yayın kurulumuz tarafından değerlendirildikten sonra dergimizde yayınlanacaktır.

Fener Balığı’nda olaylar güneşli bir haziran sabahı başlar. İstanbul Prens Adaları açıklarında kafatası parçalanmış yirmili yaşlarında genç bir erkeğin cesedi bulunur. Cinayet Büro Ekibi işi ele alır, araştırma gittikçe çetrefilleşir. Çözmeye çalıştıkları düğümün bir yandan kendi hayatlarını da temelinden sarsacağından, en karanlık kâbuslarıyla hesaplaşmak zorunda kalacaklarından habersizdirler.

Amir Murat Karasu hangi cinsiyetten, milliyetten, eğitimden, kültürden, sosyal sınıftan, ya da ideolojiden olursa olsun, her bireyin gerçek kimliğini belirleyen özündeki temel bir yapı taşının varlığına inanır. Hırs, kıskançlık, intikam, bencillik, çıkar çatışmaları ve şiddet karşısında bu yapı taşının gerçek rengi gözükecektir. Daima iyi bir kanun adamı olduğuna inanan Murat, emniyet içinden gelen saldırı karşısında kendi taşının rengiyle yüzleşmek, doğrularını gözden geçirmek zorunda kalır.

 

Fener Balığı’nın konusu

Denizde bulunan  ceset birbirinden çok farklı konumlardaki insanların kaderlerini birleştirmekle kalmaz aynı zamanda yaiamlarını da değiştirir. İş adamından uyuşturucu satıcısına, üniversitede okuyan öğrencilerden dergahta yaşayanlara, polislerden doktorlara bir çok kişinin kurulu düzenleri ve  sakin yaşamları bir anda denetimden çıkar. Aynı anda yaşanan olayların eş zamanlı izlenmesiyle ilerleyen hikayede, giderek katili yakalamak, romanın ana konusu olmaktan çıkar, bambaşka bir durum gelişir.

Katmanlı bir kurgu, akıcı bir üslupla anlatılan, merakla izlenen olaylar dizisi. Geniş plan sahnelerin yanı sıra, her bir kahramanın algısından yaşananların yorumlanıyor.  Romanda hiçbir karakter tek başına mükemmel veya süper kahraman değil. İnsanlar toplum tarafından kendilerine biçilen rollere rağmen ellerinden geldiğince oldukları ve olmak istedikleri kişiler arasındaki dengeyi bulmaya çalışıyor.

Bir solukta okuyacağınız Fener Balığı’nda bir cinayet romanından daha fazlasını bulacaksınız. Sadece ilmek ilmek dokunmuş kurgusu değil, aynı zamanda özenle işlenmiş karakterlerinin gizli dünyası sizi hem eğlendirecek hem de düşündürecek. Çıkar ilişkileri, entrikalar, aşklar, hayal kırıklıkları ve tekinsizlikle yoğrulmuş ayrıntılar örgüsü sizi son sayfaya kadar sürükleyecek. Roman bittikten sonra da etkisinin kaybolmadığını göreceksiniz.

Nuray Atacık, bu ilk romanıyla polisiyeseverleri  gerilim ve gizem dolu bir dünyaya davet ediyor. Murat Komiser ve ekibiyle birlikte yapacağınız bu soluk kesici serüvene siz de katılmalısınız.

En Son Yazılar

EDİTÖRDEN

SPONSOR

HOŞÇA KAL SEVGİLİM

ÇAPRAZ