Yeni Sayı Çıktı!

En son hikaye, röportaj ve yazıları şimdi tıklayıp ücretsiz okuyabilirsiniz!

Yeni Sayı Çıktı!

En son hikaye, röportaj ve yazıları şimdi tıklayıp ücretsiz okuyabilirsiniz!

Verda Pars

Diğer Yazılar

Şebnem Şenyener

Ayşe Erbulak

Dedektif Dergi
Dedektif Dergihttps://dedektifdergi.com/
En çok aldığımız sorulardan biri, Dedektif’e yazı gönderebilir miyiz? Evet, elbette bize konusu polisiye olan öykülerinizi ve gene polisiye üzerine yazılmış denemelerinizi, incelemelerinizi, kitap/film eleştirilerinizi ve makalelerinizi gönderebilirsiniz. Öykü ve yazılarınız yayın kurulumuz tarafından değerlendirildikten sonra dergimizde yayınlanacaktır.

Verda Pars 1978 yılında İstanbul’da doğdu. Önce Fenerbahçe Lisesi’ni, onun ardından İstanbul Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Aynı fakültede yüksek lisans yaptıktan sonra, İstanbul Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı’nda doktoraya başladı. 2013 yılında, edebiyat-siyaset ilişkisini incelediği, 1960-1980 Yılları Arasında Yayımlanmış Sol Romanlar Üzerinden ‘Siyasal İnsan’ın Tahlili başlıklı doktora teziyle doktor unvanını aldı. Verda Pars bu dönemde bir yandan da Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne devam etti ve burada  yaratıcı yazarlık derslerine devam etti. 2010 yılı Nisan ayında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Yaratıcı Yazarlık Bölümü’nden mezun oldu.

2011 – 2012 öğretim yılı içinde Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nda iki dönem Türk Dili ve Edebiyatı dersleri verdi. 2011 yılından itibaren Bilgi Üniversitesi’nin Türk Devrim Tarihi Bölümü’nde  öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı.

Verda Pars kitapları

Böcek Günlükleri ve Milat adındaki iki hikayesi, Kadıköy Underground Poetix Dergisi’nde 2008 ve 2009 yıllarında yayınlandı. 1950 – 1960 Demokrat Parti Döneminde Muhalif Örgütlenmeler başlıklı bir makalesi, Prof. Dr. Ayşegül Komşuoğlu’nun derlediği Türkiye’de Siyasal Muhalefet adlı bir kitapta yer aldı. 2014 ve 2015 yıllarında Fox Tv’de yayınlanan Kocamın Ailesi ve gene aynı televizyon kanalında 2016 yılında yayınlanan Aşk Yalanı Sever adlı televizyon dizilerinin senaryolarını yazdı.

İlk romanı  olan ve Labirent Yayınları’ndan çıkan Kadın Cinayetleri ile Türk Polisiye Edebiyatına parlak bir giriş yapan Verda Pars, halen Bilgi Üniversitesi’ndeki görevini sürdürmektedir. 

Kadın Cinayetleri

Kadın Cinayetleri – Verda Pars

Kadın cinayetleri Verda Pars’ın ilk kitabı. Peki kadın cinayetleri ne anlatıyor gelin okuyalım: Karakola pasaport almak dışında yolu düşmemiş bir grup tatlı su balığı, kirli bir cinayeti çözmeye kalkarsa ne olur? Bu sorunun cevabını bulmak için yola çıkan roman, çok daha dehşet verici bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır. Hayatın çirkefi üstlerine sıçramasın diye ambalajladıkları şehirli […]

En Son Yazılar

EDİTÖRDEN

SPONSOR

HOŞÇA KAL SEVGİLİM

ÇAPRAZ