Yeni Sayı Çıktı!

En son hikaye, röportaj ve yazıları şimdi tıklayıp ücretsiz okuyabilirsiniz!

Yeni Sayı Çıktı!

En son hikaye, röportaj ve yazıları şimdi tıklayıp ücretsiz okuyabilirsiniz!

Ayşe Erbulak

Diğer Yazılar

Şebnem Şenyener

Çağan Dikenelli

Dedektif Dergi
Dedektif Dergihttps://dedektifdergi.com/
En çok aldığımız sorulardan biri, Dedektif’e yazı gönderebilir miyiz? Evet, elbette bize konusu polisiye olan öykülerinizi ve gene polisiye üzerine yazılmış denemelerinizi, incelemelerinizi, kitap/film eleştirilerinizi ve makalelerinizi gönderebilirsiniz. Öykü ve yazılarınız yayın kurulumuz tarafından değerlendirildikten sonra dergimizde yayınlanacaktır.

Ayşe Erbulak, 1957 yılında dünyaya geldi. Babası, ünlü tiyato oyuncusu/karikatürist/gazeteci Altan Erbulak’tı. İlginç bir rastlantı, gene bir tiyato oyuncusu olan annesi de Altan adını taşıyordu. Altan ve Altan çifti bununla yetinmediler, doğan kızlarına da Altan adını verdiler.  Ayşe Erbulak 16 yaşına kadar bu adla sürdürdü hayatını. Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nı kazanınca Cüneyt Gökçer ona adını değiştirmesini önerdi, o da kabul etti. Böylece mahkeme kararıyla Altan Erbulak, Ayşe Erbulak oldu.

Ayşe Erbulak bir süre sonra Ankara Üniversitesi’ni bıraktı ve İstanbul Belediye Konservatuarı’na devam etmeye başladı. Ancak buradaki eğitimini de tamamlamadan gazeteciliğe yöneldi. Güneş, Günaydın ve Sabah gazetelerinde çalıştı.Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nda, 1987 yılında ilk kez profesyonel bir oyuncu olarak sahneye çıktı. Babası Altan Erbulak’la birlikte rol aldıkları bu oyunun adı Seçimler’di.

Daha sonra, evlilik dolayısıyla Norveç’e yerleşen Ayşe Erbulak, burada hem çalıştı, hem de gıda üzerine eğitim aldı. Smilee adını verdiği bir kafe açtı. Skatval ve Stjördal tiyatrolarında çalıştı. Stjördal tiyatrosu ile birlikte 2010 yılında Türkiye’ye gelerek Tiyatro Festivali’nde Norveçce bir oyunda oynadı. Bir dönem Norveç’te stand up gösterisi yaptı.

Ayşe Erbulak, eşini kaybettikten bir yıl sonra Türkiye’ye döndü. Böylece on iki yıl süren Norveç macerasını da noktalamış oldu. Türkiye’de yeniden stand up gösterilerine başladı ve Metin Zakoğlu Cafe Theatre , Lush Kabare, BKM Mutfak Sahne, Hayal Kahvesi gibi bir çok yerde sahneye çıktı. Pis Yedili adlı televizyon dizisinde rol aldı. Duru Tiyatro’da Nafile Dünya oyunu ile tiyatro sahnesine de tekrar geri dönmüş oldu. 2014 yılında, oyunculuk, yazarlık ve çizerlik alanlarında eğitim veren Erbulak Evi’ni açtı.

İlk evliliğini 19 yaşındayken Rıza Külegeç’le yapan Ayşe Erbulak, daha sonra Norveç’e yerleşmesine vesile olan Wily Bang’le evlendi. Üçüncü evliliğini ise 2015’te Özden Özgürdal ile yaptı. İlk evliliğinden oğlu Dağhan Külegeç dünyaya geldi.

Ayşe Erbulak kitapları

Ayşe Erbulak’ın ilk polisiye romanı Çok Şekerli Ölüm 2012 yılında yayınlandı. Hafiye Karılar üçlemesinin ilk kitabı olan bu bu romanın ardından, serinin diğer kitapları Limoni Ölüm ve  Ödüllü Ölüm piyasaya çıktı. 2014’te Dokuz Oda Cinayetleri, 2017’de ise Cinayet Sınıfı Başkanı adlı romanları polisiyeseverlerle buluştu.

En Son Yazılar

EDİTÖRDEN

SPONSOR

HOŞÇA KAL SEVGİLİM

ÇAPRAZ