Yeni Sayı Çıktı!

En son hikaye, röportaj ve yazıları şimdi tıklayıp ücretsiz okuyabilirsiniz!

Yeni Sayı Çıktı!

En son hikaye, röportaj ve yazıları şimdi tıklayıp ücretsiz okuyabilirsiniz!

Katilin Özrü | Nurhan Işkın

Diğer Yazılar

Dedektif Dergi
Dedektif Dergihttps://dedektifdergi.com/
En çok aldığımız sorulardan biri, Dedektif’e yazı gönderebilir miyiz? Evet, elbette bize konusu polisiye olan öykülerinizi ve gene polisiye üzerine yazılmış denemelerinizi, incelemelerinizi, kitap/film eleştirilerinizi ve makalelerinizi gönderebilirsiniz. Öykü ve yazılarınız yayın kurulumuz tarafından değerlendirildikten sonra dergimizde yayınlanacaktır.

Katilin Özrü , Nurhan Işkın’ın İstanbul’da işlenen seri cinayetleri konu alan polisiye romanı.

İstanbul’un çeşitli semtlerinde işlenen kadın cinayetlerini soruşturan Komiser Aylin Türkoğlu ve yardımcısı Sinan Yılmaz, karşılaştıkları cinayetlerin karşısında şaşkınlıklarını gizleyemezler. Katil kadınların sol göğsünü kesip, güller ile imzasını bırakmaktadır. Komiser Aylin ise bu cinayetlerin otopsi sonucu ulaştığı bilgileri değerlendirirken ellerinde katile ulaşabilecekleri bir ipucunun olmadığını bilerek her bir ayrıntıyı zihnine kayıt etmektedir.

Hayatına soruşturma esnasında giren Hakan Mert , onun dikkatini dağıtmakta geç kalmaz. Komiser Aylin ise çocukluk döneminde yaşadığı travma sonucu etrafına ördüğü duvarların bu yabancı tarafından yıkıldığını anlayarak, kendisini koruma altına almaya çalışmaktadır.

Katilimiz ise şiddetle büyüyen bir çocukluk dönemi geçirmiş, annesinin desteğini alamadığı için zayıf olarak gördüğü kadınlardan intikam almaktadır.

Komiser Aylin ve ekibi bu hiç delil bırakmayan katili bulmak için tüm imkânlarını seferber etmişlerdi. Avcıyı bulmak için avcı gibi düşünmek gerektiğini tüm cinayet masası ekibi biliyordu. Katil mutlaka hata yapacaktı…

Çocukluk döneminde yaşanan şiddetin, yetişkin hayatımızda neler getireceğini bilmeden, sözde onları şiddetle eğiten ailelere bir nebze çocukların penceresinden hayata bakmalarını, onların masumluğuna uzanan ellerin nelere sebep olacağına dikkat çeken, Katilin Özrü’nü okuduktan sonra çocuklara bakış açınızın değişeceğini, yüreğiniz de küçücük bir çocuğun feryatlarının iz bırakacağına emin olabilirsiniz…

Katilin Özrü, son derece akıcı, sürükleyici bir polisiye roman. Sade bir dille yazılan diyalogları, tıkır tıkır işleyen kurgusuyla, bir polisiye romandan beklentilerinizi fazlasıyla karşılayabilecek bir eser.  Komiser Aylin Türkoğlu’yla birlikte gizemli cinayetlerin esrarını çözmeye çalışırken, aynı zamanda onun yaşamına da girecek, korkularına, endişelerine tanık olacak, yardımcısı Sinan Yılmaz’la aralarında sürüp giden tatlı atışmaları keyifle okuyacaksınız. İlk sayfalardan başlayan gerilim, kitabın sonuna kadar sizi alıp götürecek. Bir polisiye romanı “iyi” yapan en önemli özellik, şaşırtıcı bir finaldir. Katilin Özrü, bu yüzden iyi bir polisiye roman olarak anılmayı fazlasıyla hak ediyor. Şaşırtıcı finaliyle en zor beğenen polisiye roman okurlarını bile mutlu edecek bir çözümle noktalanıyor.

Nurhan Işkın’ın yaşam öyküsüne buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

En Son Yazılar

EDİTÖRDEN

SPONSOR

HOŞÇA KAL SEVGİLİM

ÇAPRAZ