Yeni Sayı Çıktı!

En son hikaye, röportaj ve yazıları şimdi tıklayıp ücretsiz okuyabilirsiniz!

Yeni Sayı Çıktı!

En son hikaye, röportaj ve yazıları şimdi tıklayıp ücretsiz okuyabilirsiniz!

Dedekti̇f bulmacası-6. Sayının cevabı

Diğer Yazılar

Gencoy Sümer
Gencoy Sümerhttps://gencoysumer.com/
Gencoy Sümer İTÜ İşletme Fakültesi'nden mezun oldu. Daha sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde Master ve Doktora yaptı. www.polisiyedurumlar.com sitesini kurdu ve internette pekçok öykü ve makaleleri yayınlandı. İlerleyen yıllarda Dedektif'in kurucuları arasında yer aldı. İlk polisiye romanı Feneryolu Cinayetleri 2017 yılında, Göl Kıyısındaki Ev & Gizemli Öyküler ve Aile Sırrı & Bir Percule Hoirot macerası 2018 yılında yayınlandı. Gencoy Sümer'in polisiye dergimizde yayınlanan eserlerini bu sayfada bulabilirsiniz.

Geçen sayımızdaki polisiye bulmaca, “Kapıcıyı ekmek sepetiyle başbaşa bırakıp apartmandan çıktım. Bahçe kapısına doğru yürüdüm. Konuştuğum bu insanlardan biri yalan söylüyordu. Çünkü o katildi. Ve ben onun kim olduğunu artık biliyordum.” cümleleriyle sona ermiş, biz de size “Kimin yalan söylediğini bulabildiniz mi?” diye sormuştuk.

Dedekti̇f bulmacası-6. Sayının cevabı 1

Komiser Mitat’a yalan söyleyen kişi Ahmet’ti.

Ahmet, Komisere “Siz gelmeden az önce girdim eve. Banyo yapmadan önce kalorifer kazanını yakayım dedim. Siz kapıyı çaldığınızda bodrumdaydım,” demişti.

Oysa Komiserin girdiği salon “sıcacıktı”. Kaloriferi yakar yakmaz evin bu kadar çok ve çabuk ısınması mümkün olamayacağına göre yalan söylüyordu.

Ahmet, Tekirdağ’dan çok daha erken bir saatte geri dönmüş ve cinayeti işlemişti. Eve gelince hemen kalorifer kazanını yakmış, sonra odasına gidip elbiselerini çıkartarak bornozunu giymişti. Komiser geldiğinde, gerçekten de bodrumdaydı. Üzerine kan bulaşan elbiselerini ve ayakkabılarını yakmakla meşguldü.

Katilin Yalanı  polisiye bulmacamızı doğru cevaplayan okurlarımızdan üçü Çağatay Yaşmut’un Komiser Ceyda’yı Kim Öldürdü adlı kitabını kazandılar. Kendilerini kutlar, kitaplarını keyifle okumalarını dileriz.

Kitap ödülü kazanan okurlarımız:

 

Ören Tekelioğlu

Abdullah Sabuncu

Mustafa İzmirli

En Son Yazılar

EDİTÖRDEN

SPONSOR

HOŞÇA KAL SEVGİLİM

ÇAPRAZ