Dedektif Bulmacası-6. Sayının Cevabı

Geçen sayımızdaki polisiye bulmaca, “Kapıcıyı ekmek sepetiyle başbaşa bırakıp apartmandan çıktım. Bahçe kapısına doğru yürüdüm. Konuştuğum bu insanlardan biri yalan söylüyordu. Çünkü o katildi. Ve ben onun kim olduğunu artık biliyordum.” cümleleriyle sona ermiş, biz de size “Kimin yalan söylediğini bulabildiniz mi?” diye sormuştuk.

Komiser Mitat’a yalan söyleyen kişi Ahmet’ti.

Ahmet, Komisere “Siz gelmeden az önce girdim eve. Banyo yapmadan önce kalorifer kazanını yakayım dedim. Siz kapıyı çaldığınızda bodrumdaydım,” demişti.

Oysa Komiserin girdiği salon “sıcacıktı”. Kaloriferi yakar yakmaz evin bu kadar çok ve çabuk ısınması mümkün olamayacağına göre yalan söylüyordu.

Ahmet, Tekirdağ’dan çok daha erken bir saatte geri dönmüş ve cinayeti işlemişti. Eve gelince hemen kalorifer kazanını yakmış, sonra odasına gidip elbiselerini çıkartarak bornozunu giymişti. Komiser geldiğinde, gerçekten de bodrumdaydı. Üzerine kan bulaşan elbiselerini ve ayakkabılarını yakmakla meşguldü.

Katilin Yalanı  polisiye bulmacamızı doğru cevaplayan okurlarımızdan üçü Çağatay Yaşmut’un Komiser Ceyda’yı Kim Öldürdü adlı kitabını kazandılar. Kendilerini kutlar, kitaplarını keyifle okumalarını dileriz.

Kitap ödülü kazanan okurlarımız:

 

Ören Tekelioğlu

Abdullah Sabuncu

Mustafa İzmirli

Mutlaka Oku

Yorum Bırakın:

yorum