EDİTÖRDEN…

Paylaş:

Dedektif’in 5. Sayısından hepinize MERHABA polisiyesever dostlar!

Türkiye’de polisiye edebiyatın her gün biraz daha gelişip adını duyurmasından dolayı çok mutluyuz. Yeni yazarlar, yeni kitaplarla genişleyen polisiye dünyamız, polisiye yazarlarımızın bir birlik oluşturmasıyla daha da  güçlendi. Önümüzdeki haftalarda Türkiye Polisiye Yazarlar Birliği’nin resmen kuruluşuna da tanıklık edeceğiz.

Birliğin ilk iş olarak üye yazarların yepyeni öykülerinden oluşan bir kitap yayınlayacağını daha önce duyurmuştuk. Bu kitabın da çok yakında polisiyeseverlerin masasında olacağını müjdeleyelim.

En başından beri hikayenin, polisiye edebiyattaki en önemli anlatı türü olduğunu olduğunu savunan bir dergi olarak,  Dedektif’de polisiye hikayelere büyük bir ağırlıkla yer vermeyi bir görev bildik. Bugüne kadar tanınmış yazarlarımızdan, polisiye yazmaya yeni başlamış olanlara varıncaya dek, bir çok polisiye hikaye yayınladık, yayınlamaya da devam edeceğiz. Polisiye hikayeciliğimizin gelişmesine küçücük de olsa bir katkı yapabilirsek  ne mutlu bize.

Beşinci sayımızda da birbirinden güzel dokuz hikayemiz var. Gonca Çiftçioğulları, Günay Gafur, Nurhan Işkın, Ceyda Kiremitçi Vasiliev, Funda Menekşe, Nilgün Kolgar Çalışkan, Tuğba Turan, Türker Beşe ve Gencoy Sümer’in yazdığı polisiye hikayeleri keyifle okuyacağınızdan eminiz. Ayrıca bu sayımızda Ali Bayram’ın ilk, Süleyman Baş’ın ise ikinci bölümünü yayınladığımız uzun hikayeleri de var.

Ayşe Erbulak, Arkın Gelişin, Güzella Bayındır, Yaprak Öz, Ramazan Eraslan, Özlem Solak, Şebnem Şenyener, Kerim Güner ve Turgut Şişman ise polisiye yazılarıyla Dedektif’in bu sayısında yer aldılar. Bu ilginç ve değerli yazıları da beğenerek okuyacağınızdan hiç kuşkumuz yok.

Önümüzdeki Kasım ayının 16, 17 ve 18. günlerinde Kara Hafta Festivali var.  Polisiyeseverler bu festivali kaçırmamalı. Bu yılın teması, James Bond’un yazarı Ian Fleming.

Hepinize keyifli okumalar, gri hücrelerinizi çalıştıracak gizemli günler dileriz.

Paylaş:

Yorum Bırakın:

yorum