Yeni Sayı Çıktı!

En son hikaye, röportaj ve yazıları şimdi tıklayıp ücretsiz okuyabilirsiniz!

Yeni Sayı Çıktı!

En son hikaye, röportaj ve yazıları şimdi tıklayıp ücretsiz okuyabilirsiniz!

Keyifle Okuyacağınız Uygun Fiyatlı 10 Polisiye Ki̇tap

Diğer Yazılar

Turgut Şişman
Turgut Şişman
Aslında bir çizgi roman tutkunudur Turgut Şişman ama polisiyeye de gönül vermişliği vardır. Dedektif ve Polisiye Durumlar'ın her işine yetişmeye çalışır ve zaman zaman keşke daha çok vakti olsaydı diye düşünür.

Kitap en değerli hediyelerin başında yer alır. Kaliteli bir kitabın pahalı olması gerekmez. Fiyatı ucuz kitaplar arasında harika romanlar da vardır. Sadece çocuğunuz, arkadaşınız, sevgiliniz için değil, kendiniz için de iyi bir kitap harika bir hediyedir. Fiyatına bakmaksızın, kaliteli bir kitap, hem yeni dünyalara yolculuk etmek hem de yeni karakterler, kahramanlar ve hatta yazarlar ile tanışmak için güzel bir fırsattır. Kitap okumanın ne gibi faydaları vardır derseniz en başta kitaplar hayal dünyanızı genişletir. Kitap okumak sizi gündelik streslerden uzaklaştırır. Ancak ekonomik şartlar zorlaşınca her şey gibi kitap almak da zorlaşabilir. Biz de sizin için, size Türk polisiyesini sevdirecek, cebinizi yakmadan hoşça vakit geçirmenizi sağlayacak ve hediye ettiğinizde de beğeniyle karşılanacak 10 polisiye roman seçtik. Uygun fiyatlı kitaplar listemizde yer alan tüm romanlar, Türk polisiye romanlarından oluşmakta ve hepsinin fiyatı 10 TL’nin altında. Bu liste sayesinde umarız seveceğiniz Türk polisiye romanları ve yazarları ile tanışırsınız.

Keyifle okunacak, 10 TL’nin altında, 10 polisiye kitap

Feneryolu Cinayetleri
Feneryolu Cinayetleri – Gencoy Sümer

Bir dedektif romanı: Feneryolu Cinayetleri, Gencoy Sümer

Hem cebininizin hem de içinizdeki dedektifin dostu olmaya aday polisiye kitaplar listemize oldukça uygun fiyatlı bir dedektif romanı ile başlıyoruz. Keyifle okunacak kaliteli ve uygun fiyatlı polisiye romanlar listemizin başında dedektif romanları yazarı Gencoy Sümer’in Feneryolu Cinayetleri romanı bulunuyor. Kitap satan sitelere baktığımızda, Gencoy Sümer’in kitaplarının 10 TL’nin altında ya da buna çok yakın fiyatlardan satıldığını görüyoruz.  Feneryolu Cinayetleri, yazarın ilk dedektif romanı. Rahat polisiye (Cozy) türünde kitaplar kaleme alan yazar; Agatha Christie gibi klasik polisiye ve katil kim tarzından hoşlananların keyifle okuyacağı romanlar yazıyor. Cebinizi üzmeden yeni bir polisiye yazarı ile tanışmak ya da keyifli bir roman okumak istiyorsanız, Feneryolu Cinayetleri ve de Gencoy Sümer kitapları iyi bir başlangıç olabilir.

Kitapyurdu: 9,03 TL 

Gencoy Sümer Kimdir?

Kafam Bozuk - Necati Göksel
Kafam Bozuk – Necati Göksel

Bir sert polisiye örneği: Kafam Bozuk, Necati Göksel

Necati Göksel hem usta bir yazar hem de renkli bir kalem. Necati Göksel kitapları, sizi hem polisiyenin hem de edebiyatın farklı türleri ile tanıştıracaktır. Kafam Bozuk, harika bir sert polisiye (Hard boiled) örneği. Zorlu bir hayattan bir parça da olsa uzaklaşmak için bir sahil kasabasına yerleşen bıçkın kahramanımızın başından geçenleri  heyecanla okuyacaksınız. Kafam Bozuk, kaliteli kitapların uygun fiyata bulunabileceğine gerçekten güzel bir örnek. Alın, okuyun, hediye edin, pişman olmayacaksınız.

DR: 9,90 TL 

Necati Göksel Kimdir?

Uyanış - Arkın Gelişin
Uyanış – Arkın Gelişin

Uyanış / Bir Seri Katilin Günlüğü, Arkın Gelişin

FBI verilerine göre, her hangi bir yılda sadece Amerika’da aktif halde bulunan 25 ila 50 arasında seri katil bulunmakta. Nüfusun bu kadar küçük bir bölümünü oluşturmalarına rağmen dünya genelinde oldukça büyük bir takipçi kitleleri var seri katillerin. Neden mi? Yoksa aslında herkesin içinde bir seri katil gizleniyor olmasın? 10 TL’nin hemen altında satılan müthiş kitap, polisiyeseverler için ekonomik ama güzel bir hediye olarak değerlendirilebilir.

Kitapyurdu: 9,63 TL

Arkın Gelişin kimdir?

Dedektif Çırağı - Suphi Varım
Dedektif Çırağı – Suphi Varım

Dedektif Çırağı, Suphi Varım

Hemen hemen her dedektifin bir yardımcısı, yakın bir arkadaşı vardır. Zaman zaman araştırmaya dahil olur kimi zaman dedektife, kimi zaman yazara kimi zaman da okura, konunun ilerlemesi konusunda yardım eder. Bu kez yine bir yardımcısı var dedektifimizin ama bu emanet bir çocuk, hem de kitaba adını vermiş. Okuma sevgisi aşılamaya aday bu kitabı henüz okumadıysanız mutlaka listenize ekleyin. Bu kitap hem cebinize hem polisiye keyfinize iyi gelecek.

Kitapyurdu: 7,41 TL

Suphi Varım Kimdir?

Dansözün Ölümü - Şebnem Şenyener
Dansözün Ölümü – Şebnem Şenyener

Dansözün Ölümü, Şebnem Şenyener

Polisiye yazarı Şebnem Şenyener’in kitapları ile daha önce tanışmışsanız sanat polisiyelerine de aşinasınız demektir. Dansözün Ölümü adlı kitapta ilginç bir hikayenin ortasında buluyorsunuz kendinizi. Dünyanın en erotik tablosu, New York’un yedi tül dansı ile ünlü dansözü ve tabloyu taklit eden bir cinayet. Yedi erkek şüphelinin peşinde bir gizem fırtınası polisiyeseverler için bir şölen tadında. Gayet ekonomik olarak fiyatlandırılan kitabımız da yine 10 TL’nin altında.

Kitapyurdu: 8,33 TL

Şebnem Şenyener Kimdir?

Her Temas Bir Öykü Bırakır - Cenk Çalışır
Her Temas Bir Öykü Bırakır – Cenk Çalışır

Her Temas Bir Öykü Bırakır, Cenk Çalışır

Polisiye öyküler, polisiye edebiyatın temelini oluşturur. Kaliteli bir öykü kitabı ise gerçek polisiyeseverler için bir hazinedir. Cenk Çalışır’ın bu polisiye öykü kitabında 15 adet hikaye var. Polisiye seviyorsanız mutlaka okumalısınız. Oldukça hesaplı bir kitap olan bu öykü derlemesinde, hikaye başına 60 kuruş ödemiş olacaksınız. El insaf! Emeğe saygı! Alın bir tane, atın çantaya 🙂

DR: 9.07 TL

Cenk Çalışır Kimdir?

Rol Çalan Ceset - Celil Oker
Rol Çalan Ceset – Celil Oker

Rol Çalan Ceset, Celil Oker

Sadece bir öğretmen değildi Celil Oker, kim bilir kaç kişiye aynı zamanda polisiye sevgisi aşıladı.  Sadece polisiye değil kitap okumayı seviyorsanız usta yazarın her kitabını mutlaka okumalısınız. Dedektif Remzi Ünal ile tanışın, maceradan maceraya dalın. Kendi kendinizin nasıl patronu olabileceğiniz gibi daha birçok şey öğreneceğinizden  eminim. Üstelik çok da hesaplı…

DR: 9TL  (e-Kitap)

Celil Oker Kimdir?

Kara Muska - Elçin Poyrazlar
Kara Muska – Elçin Poyrazlar

Kara Muska, Elçin Poyrazlar

Elçin Poyrazlar’ı sevmemin nedeni onun sadece iyi bir polisiye yazarı olması değil aynı zamanda zengin bir hayal dünyasına sahip olması ve biraz da özlediğimiz görmek istediğimiz karakterlere kitabında yer vermesi. Keyifle okuyacağınız bu polisiye kitap için, macera & gerilim tarzında diyebiliriz. Gözü kara bir gazetecinin peşinde politik bir bilmecenin ortasına dalacaksınız bu kitap ile. Kitabın kalitesini göz önüne aldığımızda, bu fiyat ile kitap sudan ucuz diyebiliriz.

DR: 7,83 TL

Elçin Poyrazlar Kimdir?

Kayıp Ruh Yitik Beden - Ayla Koca
Kayıp Ruh Yitik Beden – Ayla Koca

Kayıp Ruh Yitik Beden

Bir kitap mistik ve gerilimli bir macera vadediyorsa onu es geçmekte zorlanırım. Ve mutlaka merak eder, okurum. Kayıp Ruh Yitip Beden de sürükleyici, romantik ama mistik ve gerilim dolu bir maceraya davet ediyor okuyucuyu. Ayrıca bu da polisiye yazarı Ayla Koca’nın ilk romanı. Yeni bir yazar ile tanışmak için bundan daha güzel bir fırsat olamaz.  Kitabın fiyatı da oldukça uygun. Kayıp Ruh Yitip Beden’i satın alın, okuyun. Yeni bir yazarla ve yeni bir dünyayla tanışın.

Kitapyurdu: 8,44 TL

Kıyamet Günlüğü / Kayıp Hanedan Oguzhan Aslan
Kıyamet Günlüğü / Kayıp Hanedan Oguzhan Aslan

Kıyamet Günlüğü / Kayıp Hanedan, Oğuzhan Aslan

Oğuzhan Aslan, Osmanlı’dan günümüze ulaşan bir hikayenin peşinde polisiyeseverleri macedan maceraya savuruyor. Tehlikeli bir sırrın peşinde gizem perdesini aralamak için yazar ile birlikte soruların, sırların peşinden koşuyoruz. Yahudi bilim adamları neden Türklerin genetik yapılarını araştırıyorlar? Atatürk, kurtuluş savaşı öncesinde hangi sırrı emanet aldı? Atatürk’ü kimler, neden öldürdü? Ve cevap arayan daha pek çok tehlikeli soru var. Bu kitap ile  bu soruların cevaplarını kovalayacaksınız. Kitabın etiket fiyatı da oldukça makul.

DR: 9,07 TL

Oğuzhan Aslan Kimdir?

Elbette ucuza iyi kitap sahibi olmanın başka yolları da var. Yakın bir zamanda, hesaplı bir şekilde kitap sahibi olmak ve bir kütüphane oluşturmak üzerine küçük bir rehber yayınlamayı planlıyoruz. Temiz, kaliteli kitapları makul bir fiyattan alabileceğiniz kitapçıları, sahafları ve web siteleri derlemek istiyoruz. Siz de bize hesaplı bir şekilde kitap sahibi olmak için ne gibi yollar denediğinizi aşağıda yorum kısmında yazınız. Alışverişinizi toptan mı yapıyorsunuz, henüz bilmediğimiz uygun bir site mi var? Elbette, yine fiyatı hesaplı, kaliteli polisiye roman tavsiyeleriniz olursa, onları da lütfen yorumunuzda belirtiniz. Malum, ekonomik olarak zor bir dönemden geçiyoruz.

En Son Yazılar

EDİTÖRDEN

SPONSOR

HOŞÇA KAL SEVGİLİM

ÇAPRAZ