Yeni Sayı Çıktı!

En son hikaye, röportaj ve yazıları şimdi tıklayıp ücretsiz okuyabilirsiniz!

Yeni Sayı Çıktı!

En son hikaye, röportaj ve yazıları şimdi tıklayıp ücretsiz okuyabilirsiniz!

2022 KRİSTAL KELEPÇE EN İYİ İLK ROMAN ÖDÜLÜNÜ KAZANAN ARAS GENÇTÜRK’LE KISA BİR SOHBET

Diğer Yazılar

Onur Okan
Onur Okan
Bilgi güvenliği uzmanı olarak çalışan Onur Okan, İstanbul’da yaşıyor, evli ve bir çocuğu var.

Sevgili Aras öncelikle Kristal Kelepçe ödüllerinde kazanmış olduğun ödülden dolayı seni tebrik ederiz. Kristal Kelepçe ödülünü kazandığını öğrendiğin anki duygularını bizimle paylaşabilir misin?

Teşekkür ederim. Muhteşem bir duyguydu. Oldukça heyecanlıydım. Nişanlımın elini biraz sıkmış olabilirim. Adım söylendiği an içimden ‘başarmışım’ dedim. ‘Okunmuş ve beğenilmiş.’ Bu da, tıpkı ödülü alırken söylediğim gibi, benim için en büyük mutluluk. 

Genç yazarları teşvik amacıyla verilmiş bu ödül bundan sonraki yazarlık kariyerini sence nasıl etkileyecek? 

Bilinirlik açısından çok önemli. Yeni yazarlara karşı insanlar haklı olarak temkinli yaklaşıyor. Polisiye yazarları tarafından verilen böyle prestijli bir ödül işleri oldukça kolaylaştırıyor. Ben de daha şimdiden güzel geri dönüşler aldım, çok değerli okuyucular kazandım. Umuyorum bu başarı gelecek kariyerime de ışık tutacaktır.

Ödülü kazandığın Kabus isimli eserinden biraz bahsedebilir misin? Kitabı yazma fikri nasıl ortaya çıktı?

Kâbus, şizofreniden mustarip olan eski bir gazetecinin, Ogün’ün başına gelenleri anlatıyor. İşin içinde ona gelen; ama sonradan gizemli bir şekilde silinen bir mail var. Ogün mailin içeriğini çoktan haber yapmış bile. O haber büyük yankı uyandırmış, polisin uzun zamandır başka şüphelerle planladığı bir operasyonun fitilini ateşlemiş. Anlayacağınız Ogün kendini gerilim dolu bir aksiyonun içinde buluyor. Yapısı gereği de gerilimi çok kaldıramıyor ve kendisini, tanımadığı bir polisten medet umarken buluyor. 

‘Bilinmezden gelen mail’ fikriyle başladı aslında her şey. Okuyucunun gerçeklerden şüphe edeceği, ana karakter başta olmak üzere herkesten kuşkulanacağı bir hikâye yazmak istedim. Bunu yaparken de gizem unsurunu ön planda tutmaya, kurguyu karakterler etrafında özenli bir şekilde örmeye gayret ettim. Bir nevi tilkilerin kuyruklarını çözmeye çalıştım. 

Bundan sonraki projelerin hakkında bize bilgi verebilir misin?

Sanırım kendi takvimimin önündeyim. Seneye okuyucuyla buluşturmayı umduğum dosyamı bitirdim. Bir diğerini de bitirmek üzereyim. Tür yine polisiye gerilim. Gizemin kendisi beni içine çektiği sürece de bu tarzda işler yapmaya devam edeceğim. Umarım ilk işim gibi beğenilir ve okuyucusunu bulurlar. 

En Son Yazılar

EDİTÖRDEN

SPONSOR

HOŞÇA KAL SEVGİLİM

ÇAPRAZ