Yeni Sayı Çıktı!

En son hikaye, röportaj ve yazıları şimdi tıklayıp ücretsiz okuyabilirsiniz!

Yeni Sayı Çıktı!

En son hikaye, röportaj ve yazıları şimdi tıklayıp ücretsiz okuyabilirsiniz!

RAFLARDAKİ YENİ KİTAPLAR

Diğer Yazılar

Yasemin Şen
Yasemin Şen
1982 İstanbul doğumluyum, Trabzonluyum. Koç Üniversitesi'nde Ekonomi, Sabancı ve Florida Üniversitelerinde İşletme yüksek lisans bölümlerinde okudum. Şu anda Anadolu Üniversitesi'nde Sosyoloji okumaya devam ediyorum. Yapımcı Zeynep Atakan'ın eğitmenliğinde YapımLab'de(Zeyno Film) "Yapımcılık Laboratuvarı" mezunu da oldum. 2008 yılında kurumsal hayata atıldım. 2015 yılında kurumsal hayata bir ara verdim. Bu yıldan itibaren yıllardır izlediğim filmlere yenilerini ekleyerek daha fazla not tutmaya araştırmaya ve analiz etmeye başladım. 2017 yılında "Hercumabirfilm" isimli bir instagram sayfası açtım. Sayfamda her hafta cuma günü sinema tarihine damgasını vurmuş filmlerden birini seçerek hakkında hap bilgi paylaşıyorum. Amacım sinemanın hayatımıza en kolay dokunan sanat olduğunu takipçilere hatırlatmak. Aynı formatta "Keyifli Alışveriş" ve "Anatolian" dergilerinde aylık olarak 4 sayfa yazılarım çıkıyor.

AFİLİ HAFİYE

Yazarı: Murat Menteş

Yayınevi: Alfa Yayıncılık

İlk Yayınlanma Tarihi: 2023

Sayfa sayısı: 312

Kusursuz cinayet işle sonsuz aşkı bul!

Alp Laçin O, Kayıp Şahıslar Bürosu’nda komiser. Gizli görevdeyken, cazibeli bir kadına rastlar. Küçük bir maymun, kadının fotoğrafını çeker. Eski ‘hacker’ Merih Kızıl’a göre, kadın dünyadaki 1 milyar 800 milyon kameranın hiçbirine yakalanmamıştır: “Komiserim, bu kadın dünyada var değil!” Namevcut Hatun’dan Alp’e aşk mektupları, hediyeler gelir. Derbeder dedektif, acayip belalardan kurtulup, meçhul sevgiliyi bulabilecek midir?..

RAFLARDAKİ YENİ KİTAPLAR 1

Evden kaçan şair Okan Yunus Okyanus,  roman makinesi mucidi Yahya Hayhay, duvarlardan geçen dilber Yegane Yadigar, zihin okuyan aynasız Kâmi Koma,bedduacı Asuman, sıkı polis Perçin Çeper gibi  ilginç karakterlerle dolu, görkemli bir macera. (Tanıtım Bülteninden)

Korkma Ben Varım başlıklı romanı ile, Türkiye Yazarlar Birliği tarafından roman dalında ödül sahibi, kendine has üslubu ile dikkat çeken Türk polisiye edebiyatının usta kalemlerinden Murat Menteş’in son romanı “Afili Hafiye” raflarda yerini aldı. Romanlarında  uzun tasvir ve betimlemelere asla yer vermeyen, daima hızlı anlatımı tercih eden yazarın bu romanı da farklı değil. Bir dakika bile kopamayacağınız anlatımının yanı sıra yazar, okuyucusunu da gerçek olaylarla adeta bilgilendiriyor. Bu da kitapla daha derin bir bağ kurmanızı sağlıyor. Kapağını bizzat yazarın kendisinin tasarladığı bu romanın etkileyiciliği ve sürükleyiciliği karşısında şaşkına uğrayacak, uzun süre üzerinde düşüneceksiniz.


FEDAİ – DELİKANLI KIZ

Yazarı: Melek Kaya

Yayınevi: Sirya Yayınları

İlk Yayınlanma Tarihi: 2023

Sayfa sayısı: 335

RAFLARDAKİ YENİ KİTAPLAR 2

Tarih sürekli kadının çıplaklığını ve iffetini eleştiren din adamlarının ahlaksız vaazlarını not etti. Fahişeliğin,  sadece kadınlara özgü bir şey olduğunu sanmayın. Düşüncenin de fahişesi vardır.  Kuruş para almadan ruhunu satanlardan âlâ fahişe yoktur!

(Tanıtım Bülteninden)


THE ADSIZ

Yazar: Selin Şafak

Yayınevi: Mythos Kitap

İlk Yayınlanma Tarihi: 2023

Sayfa sayısı: 485

Küçük yaşta yetimhanenin kapısına bırakılan ve üstün zekalı olduğu için MİT tarafından keşfedilerek  eğitilen “Adsız”. teşkilatı için yıllarca başarılı işlere imza atar. Yakışıklı ve çekici, kadın düşkünü, agresif ve narsist bir karaktere sahip olan Adsız, son zamanlarda kim olduğunu bulmaya karar verir. İstihbaratın ona doğruyu söyleyip söylemediğinden emin değildir. Genellikle yurt dışı görevlerinde çalışan Adsız, yaralanınca ülkesine geri döner.  Burada yeni görevi görünüşte son derece zengin bir iş adamı olan fakat arka planda silah kaçaklığı yapan Akif Yavuzhan hakkında istihbarat toplayarak onun yakalanmasını sağlamaktır.

RAFLARDAKİ YENİ KİTAPLAR 3

Aksiyon tadındaki bu romanı bir saniye bile elinizden bırakamayacaksınız. Üstelik maceranın devamı da olacak!


KEMİKLERİN MİRASI – 2.KİTAP

Yazarı: Dolores Redondo

Yayınevi: Koridor Yayıncılık

İlk Yayınlanma Tarihi: 2023

Sayfa sayısı: 536

Dokuz aylık hamile Dedektif Amaia Salazar, üvey kızına tecavüz etmek ve onu öldürmekle suçlanan Jason Medina’nın davasını takip etmekle görevlendirilir. Ancak duruşmadan hemen önce Medina, mahkemenin tuvaletinde bileklerini keserek intihar etmiş ve ardında Amaia’ya tek kelimelik bir not bırakmıştır: “Tarttalo.” Medina, Bask mitolojisine bu muğlak göndermeyle nasıl bir mesaj vermek istiyordu? Amaia gerçeği ortaya çıkarmak üzere bir kez daha ailesinin evine ve kendini en savunmasız hissettiği yere, Baztán Vadisi’ne dönmek zorunda kalır. Soruşturma daha karmaşık ve daha kişisel hale geldikçe Amaia’ya en yakın olanlar ölümcül bir tehlikeye girer.

RAFLARDAKİ YENİ KİTAPLAR 4

Dedektif Amaia Salazar, serinin üçüncü kitabı ile yine karşımıza çıkıyor. Gizemli Bask mitolojisindeki yaratıklara ve ailesindeki gizemlere ışık tutmaya devam ediyor. Yazarın akıcı ve tempolu anlatımı, orijinal ve aksiyon dolu hikayesiyle birleşince okuma listenize mutlaka eklemeniz gereken bir roman ortaya çıkarmış.


FREZYA CİNAYETLERİ

Yazarı: Sibel Avcı

Yayın evi: Dorlion Yayınevi

İlk Yayınlanma Tarihi: 2023

Sayfa sayısı: 150

Her cinayetini renkli ve güzel kokulu frezya çiçekleriyle süsleyen katili yakalamaya hazır mısınız? Polis merkezine gelen cinayet haberi ile Ozan ve Batu, araştırmalarına başlarlar. Daha sonra ekiplerine araştırmayı kuvvetlendirmek adına Beste Komiser gelir. Beste’ye ilk başlarda ısınamayan Ozan ve Batu sorun çıkarsalar da hep birlikte bir iz sürmek zorunda kalırlar. Her bir konuyu tek tek incelerlerken artan cinayetler, artık canlarını sıkmaya başlamıştır. Her seferinde cinayetlerini süsleyen katil kimdir? Beklenmeyen bir sonu olan serüven, Sibel Avcı’nın akıcı kalemiyle okuyucularla buluşuyor.

RAFLARDAKİ YENİ KİTAPLAR 5

Türk polisiyesinin taze isimlerinden Sibel Avcı’nın ikinci romanı “Frezya Cinayetleri” akıcı anlatımı ve enteresan olay örgüsü ile dikkat çekiyor.


KİMSE SANA İNANMAZ

Yazarı: Karen Cleveland

Çevirmen: Mehmet Gürsel

Yayın evi: Epsilon Yayınevi

İlk Baskı Yılı: 2023

Sayfa sayısı: 352

RAFLARDAKİ YENİ KİTAPLAR 6

Gerçeği öğreneceksin ve gerçek seni özgür kılacak.

Stephanie Maddox son yirmi yılını kendisi gibi kurbanları korumaya adamış bir FBI ajanıdır. Bir daha asla kurban olmamak için gereken tüm fedakârlıkları yapmış, sonunda insanların hayatında fark yaratabileceği bir konuma gelmiştir. Kimi zaman bu fedakârlık oğluyla olan ilişkisini de kapsamasına rağmen o güne kadar ilkelerinden taviz vermemiştir. Ancak içine çekildiği, ülkenin en yüksek makamlarına kadar ulaşan acımasız bir komplo, Stephanie’yi önceliklerini tekrar düşünmeye zorlayacak ve oğlu da dahil tanıdığını ve bildiğini düşündüğü her şeyi test edecektir. Bir annenin oğlunu korumak için ne kadar ileriyegidebileceğini ve neleri göze alabileceğini gösteren bu roman, beklenmedik sonuyla sizi sarsacak.

(Tanıtım Bülteninden)


BAŞKASININ MEZARI

Yazarı: Ian Rankin

Yayınevi: Alfa Yayıncılık

İlk Yayınlanma Tarihi: 2023

Sayfa sayısı: 520

İskoç yazar Ian Rankin’in son romanı, Alfa Yayıncılık etiketiyle raflarda yerini aldı. Yazarın kendisi kadar meşhur karakteri John Rebus bu romanında harikalar başarıyor.

RAFLARDAKİ YENİ KİTAPLAR 7

Bir süredir kayıp kızının peşine düşmüş fakat gittiği her kapıdan eli boş dönünce çaresizliğe kapılmış olan bir annenin yardımına “Faili Meçhuller Birimi”nin yeni elemanı koşar: Eski Polis Müfettişi Rebus. Bir süre önce polis teşkilatından deyim yerindeyse sürülmüş olan Rebus, yeni bir kimlikle, ancak aynı heyecan ve kararlılıkla yine karşımızda. Kızımızın kaybına eşlik eden ve bir şekilde bağlanan başka kayıplar da söz konusu olunca iş çığırından çıkacak ve Rebus bizi bir kez daha eski günlere götürecektir.

(Tanıtım Bülteninden)

Yazarın usta karakter ve coğrafi detay betimlemeleri ile okuyucuyu içine alan ve okuma listenizde mutlaka olması gereken bir polisiye.


ÖRÜMCEK KUŞU

Yazarı: Michael Connelly

Çevirmen: Berke Kılıç

Yayınevi: Nemesis Kitap

İlk Yayınlanma Tarihi: 2023

Sayfa sayısı: 424

“Amerika’nın yaşayan en büyük polisiye yazarı olarak kabul edilen Michael Connelly’nin Jack McEvoy serisinin son romanı “Örümcek Kuşu” yine nefes kesiyor.

RAFLARDAKİ YENİ KİTAPLAR 8

Bir zamanlar Financial Times’ta suç muhabirliği yapan Jack artık işini bırakmış, tüketiciler için yolsuzluklara karşı bekçilik yapan Adil Uyarı isimli haber sitesinde çalışmaktadır. Bir akşam evine döndüğünde uzun süre önce tek seferlik bir ilişki yaşadığı kadının öldürülmesi sebebiyle iki dedektif kapısında beklemektedir. Kadının AOD denen boyun kırılması nedeniyle öldüğünü öğrenir. Ölüm şekli ilgisini oldukça çeken Jack, yaptığı araştırmalar sonucunda ölen kadının DNA örneğini GT23 isimli bir şirkete gönderdiğini öğrenir. Bu şekilde ölen ve kaza olarak kayıtlara geçen ölümlerin kurbanlarının da aynı şirkete DNA örneği verdiğini öğrenince GT23 şirketi Jack’in radarına girmiştir bile. Arkasında iz bırakmayan bir seri katil, kurbanlarını genetik analiz yaptıran kadınlar arasından seçip peşine düşmektedir.  Jack’e unutamadığı aşkı Rachel Walling de yardımcı olacaktır ve seri katilin peşine düşeceklerdir.

Her romanında muhakkak güncel bir dünya meselesini ele alan yazar serinin bu kitabında da genetik test endüstrisinin devlet politikalarının olmayışını adeta eleştiriyor ve olası tehlikeleri gözler önüne seriyor.

Keyifli okumalar dilerim.

En Son Yazılar

EDİTÖRDEN

SPONSOR

HOŞÇA KAL SEVGİLİM

ÇAPRAZ