Yeni Sayı Çıktı!

En son hikaye, röportaj ve yazıları şimdi tıklayıp ücretsiz okuyabilirsiniz!

Yeni Sayı Çıktı!

En son hikaye, röportaj ve yazıları şimdi tıklayıp ücretsiz okuyabilirsiniz!

Tilki, Baykuş, Bakire | Yaprak Öz

Diğer Yazılar

Dedektif Dergi
Dedektif Dergihttps://dedektifdergi.com/
En çok aldığımız sorulardan biri, Dedektif’e yazı gönderebilir miyiz? Evet, elbette bize konusu polisiye olan öykülerinizi ve gene polisiye üzerine yazılmış denemelerinizi, incelemelerinizi, kitap/film eleştirilerinizi ve makalelerinizi gönderebilirsiniz. Öykü ve yazılarınız yayın kurulumuz tarafından değerlendirildikten sonra dergimizde yayınlanacaktır.

Eşinden boşanan Begüm, kızı Ada’yla yeni bir hayata başlamıştır. Anne kızın huzurlu günleri, Begüm’ün tesadüfen bulduğu bir deste eski mektubun sahibini aramaya başlamasıyla karanlığa bürünür. Kökü 1950’lere dayanan bir aile sırrı, yıllardır saklı kaldığı yerden çıkıp domino taşı etkisiyle kızının ve okul arkadaşlarının hayatını tehlikeye atınca, Begüm içine çekildiği korkunç gizemi çözmek için canını dişine takacaktır.

Yaprak Öz’ün Tilki, Baykuş, Bakire adlı polisiye romanını tanıyalım

Bir ailenin üç kuşağının çektiği müthiş sıkıntılar, çocuğunu kaybetmenin acısını üzerinden atamayan dilsiz hizmetkâr Şahika ve Begüm’ün annelik içgüdüleriyle son bulmak üzereyken, sapkın bir katilin varlığı da ortaya çıkacaktır. Hedefine ulaşmak için delice bir çaba gösteren Begüm, tutkunu olduğu İtalyan Giallo sinemasındaki filmlerden birinin baş rolündedir adeta: Ölü çocuklar, gök gürültülü geceler, gizli günlükler, eski anahtarlar, güzel ve suskun kadınların ürpertici dünyasındadır artık. İstanbul, New York ve Palermo’da düğümlenen olayların merkezinde ise iki tilki, birkaç baykuş ve iki bakire bulunmaktadır. Stanislav Lem’in kitabı ve Andrey Tarkovski’nin aynı adlı filmi Solaris üzerinden ilerleyen bir kurguya sahip Tilki, Baykuş, Bakire, psikolojik gerilim ögeleri içeren bir polisiye romanı.

En Son Yazılar

EDİTÖRDEN

SPONSOR

HOŞÇA KAL SEVGİLİM

ÇAPRAZ